Windows ve MacOS Anaconda Kurulumu

Editör - Kütüphane - Diğer Kurulumlar forumudur.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 29
Kayıt: Prş Nis 23, 2020 10:58 pm
Instagram: codingmonster1
Favori Kütüphane: Matplotlib
Teşekkür etti: 1 kez
Teşekkür edildi: 1 kez
İletişim:

Windows ve MacOS Anaconda Kurulumu

Mesaj gönderen admin »

Anaconda, birçok açık kaynak paketinin bir koleksiyonunu içeren bir paket yöneticisi, çevre yöneticisi ve Python dağıtımıdır. Bu, bir veri bilimi projesi üzerinde çalışırken, Anaconda kurulumunun önceden yüklenmiş olduğu birçok farklı pakete (numpy, scikit-learn, scipy, pandalar) ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Anaconda'yı kurduktan sonra ek paketlere ihtiyacınız varsa, bu paketleri kurmak için Anaconda'nın paket yöneticisini, conda veya pip'i kullanabilirsiniz. Birden fazla paket arasındaki bağımlılıkları kendiniz yönetmeniz gerekmediği için bu oldukça avantajlıdır. Conda, Python 2 ve 3 arasında geçiş yapmayı bile kolaylaştırır ( buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz ). Aslında, Anaconda kurulumu da Jupyter Notebook'ları kurmak için önerilen yoldur.

Anaconda'yı İndirin ve Yükleyin

1. Anaconda Web Sitesine gidin ve bir Python 3.x grafik yükleyici (A) veya Python 2.x grafik yükleyici (B) seçin. Hangi Python sürümünü kurmak istediğinizden emin değilseniz, Python 3'ü seçin.2. İndirmenizi bulun ve çift tıklayın.

3. İndirdikten sonra aşağıdaki türde ekran gelecektir.

Windows için:MacOS:

Mac işletim sistemlerinde de benzer bir ekran karşınıza çıkacaktır.4. Lisans sözleşmesini okuyun ve Kabul Ediyorum'u tıklayın.

5. Kurulum konumunuzu not edin ve ardından İleri düğmesine tıklayın.6. Tüm işlemleri tamamlayarak kuruluma başlayın. Karşınıza çıkacak ekrandaki işlem 1-2 dakika sürebiliyor.


Kullanıcı avatarı
numpyme
Üye
Üye
Mesajlar: 4
Kayıt: Pzt Nis 27, 2020 1:30 pm
Şehir: İzmir
Favori Kütüphane: numpy
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Windows ve MacOS Anaconda Kurulumu

Mesaj gönderen numpyme »

Yararlı bir konu olmuş. Teşekkürler.

Arielle40
Üye
Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Sal Şub 16, 2021 9:23 pm

Re: Windows ve MacOS Anaconda Kurulumu

Mesaj gönderen Arielle40 »

admin yazdı:
Pzr Nis 26, 2020 4:14 pm
Anaconda, birçok açık kaynak paketinin bir koleksiyonunu içeren bir paket yöneticisi, çevre yöneticisi ve Python dağıtımıdır. Bu, bir veri bilimi projesi üzerinde çalışırken, Anaconda kurulumunun önceden yüklenmiş olduğu birçok farklı pakete meilleures mutuelles France (numpy, scikit-learn, scipy, pandalar) ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Anaconda'yı kurduktan sonra ek paketlere ihtiyacınız varsa, bu paketleri kurmak için Anaconda'nın paket yöneticisini, conda veya pip'i kullanabilirsiniz. Birden fazla paket arasındaki bağımlılıkları kendiniz yönetmeniz gerekmediği için bu oldukça avantajlıdır. Conda, Python 2 ve 3 arasında geçiş yapmayı bile kolaylaştırır ( buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz ). Aslında, Anaconda kurulumu da Jupyter Notebook'ları kurmak için önerilen yoldur.

Anaconda'yı İndirin ve Yükleyin

1. Anaconda Web Sitesine gidin ve bir Python 3.x grafik yükleyici (A) veya Python 2.x grafik yükleyici (B) seçin. Hangi Python sürümünü kurmak istediğinizden emin değilseniz, Python 3'ü seçin.

Resim

2. İndirmenizi bulun ve çift tıklayın.

3. İndirdikten sonra aşağıdaki türde ekran gelecektir.

Windows için:

Resim

MacOS:

Mac işletim sistemlerinde de benzer bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Resim

4. Lisans sözleşmesini okuyun ve Kabul Ediyorum'u tıklayın.

5. Kurulum konumunuzu not edin ve ardından İleri düğmesine tıklayın.

Resim

6. Tüm işlemleri tamamlayarak kuruluma başlayın. Karşınıza çıkacak ekrandaki işlem 1-2 dakika sürebiliyor.

Resim
Zaten deneme fırsatım oldu. Her durumda, bu geri bildirim için teşekkür ederim.

Cevapla