Nasıl veri bilimcisi olabilirsiniz?

Makine öğrenmesi, sinir ağları ve Panda, Numpy ve benzeri modülleri içeren her şey bu forum altındadır.
Cevapla
duman33
Üye
Üye
Mesajlar: 6
Kayıt: Cum Nis 24, 2020 10:31 am
Şehir: Ankara
Favori Kütüphane: Numpy

Nasıl veri bilimcisi olabilirsiniz?

Mesaj gönderen duman33 »

Kendinizi veri biliminde bir kariyer için konumlandırmak akıllıca bir hareket olabilir. Çok sayıda iş fırsatına sahip olacaksınız, ayrıca teknoloji alanında deney ve yaratıcılık için çalışma şansı var. Peki stratejin nedir?

Eğer bir öğrenciyseniz
Veri bilimi derecesi sunan bir üniversite seçmek ya da veri bilimi ve analitik dersleri sunan en az bir üniversite seçmek önemli bir ilk adımdır. Oklahoma Eyalet Üniversitesi, Alabama Üniversitesi, Kennesaw Eyalet Üniversitesi, Güney Metodist Üniversitesi, Kuzey Karolayna Eyalet Üniversitesi ve Teksas A&M veri bilimi programlarına sahip okullara örnektir.

Kariyer değiştirmek isteyen bir profesyonelseniz
Veri bilimcilerinin çoğu veri analisti veya istatistikçi olarak geçmişe sahipken, diğerleri işletme veya ekonomi gibi teknik olmayan alanlardan gelmektedir. Bu tür farklı geçmişlere sahip profesyoneller aynı alana nasıl ulaşabilir? Ortak noktalarına bakmak önemlidir: sorunları çözmek için bir ustalık, iyi iletişim kurma yeteneği ve işlerin nasıl çalıştığı konusunda doyumsuz bir merak. SAS Veri Bilimi Akademisi'nin size sertifikalı bir veri bilimcisi olmak için nasıl araçlar sağladığınıöğrenin .

Bu niteliklerin yanı sıra, aşağıdakileri de sağlam bir şekilde anlamanız gerekir:
  • İstatistik ve makine öğrenimi.
    SAS, R veya Python gibi kodlama dilleri.
    MySQL ve Postgres gibi veritabanları.
    Veri görselleştirme ve raporlama teknolojileri.
    Hadoop ve MapReduce.
Bu becerileri kendi başınıza öğrenmek istemiyorsanız, çevrimiçi bir kursa katılın veya bir eğitim kampına kaydolun. Ve sonra, elbette, ağ kurmalısınız. Şirketinizdeki diğer veri bilimcileriyle bağlantı kurun veya çevrimiçi bir topluluk bulun . Veri bilimcilerinin yaptıkları ve en iyi işleri nerede bulacağınız konusunda size içeriden bilgi verecekler.

Cevapla