Python'u öğrenmek ne kadar zor?

Python hakkında her şey bu kategori altında yer alacaktır.
Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin
Site Admin
Instagram: codingmonster1
Favori Kütüphane: Matplotlib
Teşekkür etti: 1 kez
İletişim:

Python'u öğrenmek ne kadar zor?

Mesaj gönderen admin »

Birkaç şeyi doğru yaptığınız sürece Python'un öğrenmesi gerçekten kolaydır ...

Bu tavsiye, her programlama dili için geçerlidir ve bir düzineden fazla dil ve onlarca ilgili teknolojiyle profesyonel olarak programladığım için, bunun gerçekten işe yaradığına söz veriyorum.
  • İnanılmaz derecede basit bir öğretici ile başlayın
  • Eğiticiyi yapmak için heyecanlı olun
  • Her kod satırını kendiniz yazın
  • Değişiklik yaparken yazılımı tekrar tekrar çalıştırın
  • Eğiticiyi bitir
  • Kutlamak!
  • Şimdi adım adım bakalım mı?
Inanılmaz derecede basit bir öğretici ile başlayın. Yani, yapabileceğiniz en başlangıç ​​seviyesi ile gidin. Kendi Python kursumu oluşturduğumda, henüz Python'u yüklememiş olan mutlak sıfır bilgi acemi için tasarladım.

Basit şeyler yapmak daha kolay ve momentum yapmak daha kolaydır. Bu sizin öğrenmenizde kilit nokta. İvme gerekiyor.

Eğiticiyi yapmak için heyecanlı olun. Heyecanlı değilseniz, yapmayacaksınız. Eğer işi yapmazsan öğrenmeyeceksin. Yani, öğretici yapmak için heyecanlı olun!

Her kod satırını kendiniz yazın. Kodlamayı öğrenmek yaklaşık %80 yazma ve %20 düşünme. Kodu yazmak gerçekten kodlamayı nasıl öğreneceğinizdir. Parmaklarınızın altında desenlerden yeterli olduğunda, düşünmek çok daha kolaydır.

Beyninde %100 kodlayan biriyle hiç karşılaşmadım. Her şey ne düşündüklerini yazabildiklerinde olur ve bu beceriyi sadece kodu kendiniz yazarak kazanırsınız. Kopya yapıştırma yok. “Tıklayana” kadar tekrar tekrar yazmanız yeterlidir.

Değişiklik yaparken yazılımı tekrar tekrar çalıştırın. Bak işte bu. Hatalar olacak. Yazım hatalarınız olacak. Bu nedenle, sadece ne olduğunu görmek için değişiklik yaparken programı çalıştırın ve yeniden çalıştırın. Bu, kariyerinizin% 80'inin harcanacağı kodunuzda hata ayıklama becerisini geliştirir.

Eğiticiyi tamamlayın. Bu açık olmalı, ama öyle değil. Tahminime göre, bir kursa veya eğiticiye başlayan tüm insanların yarısından fazlası asla bitmez. Geri kalanlara karşı büyük bir avantajı olanlar. Kursları bitiren insanlar becerileri ile daha fazla şey öğrenir ve daha fazlasını yaparlar.

Bir öğreticiyi veya kursu bitirme alışkanlığı sizi bir derste öğrendiğiniz herhangi bir becerinin ötesine götürecektir!

Kutlamak! Bu atlayabileceğiniz bir adım değil. Aslında, başarınız için çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Zaferlerimizi kutlamak için temel bir insan ihtiyacımız var. Aksi takdirde zafer gibi hissetmezler ve anlamlarını yitirirler.

Yani, öğreticiyi bitirdiğinizde dışarı çıkın ve kutlayın! Kendinize güzel bir akşam yemeği ya da sizin için makul olanı satın alın.

Başarınızı bir ödülle işaretlemek, dışarı çıkıp daha fazla başarı bulmanızı sağlayacaktır. Nihayetinde, bu yaklaşımı yeterince kez yaparsanız, Python'u öğrenmede başarı bulacaksınız.

Bu dersi alan öğrencilere öğrettiğim yaklaşım budur ve bu konuda çok başarılı oluyorlar.